ADA ȘI ALEX CROITORIE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Gemenea Brătulești, Comuna Voinești, înmatriculată la 6 iulie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- ADA ȘI ALEX CROITORIE S.R.L.
- CUI
- 37906748
- Nr. înmatriculare
- J15/1012/2017
- EUID
- ROONRC.J15/1012/2017
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 6 iulie 2017
Sediu social
- Adresă
- IUGULEȘTI, nr. 108, Sat Gemenea Brătulești, Comuna Voinești, Dâmbovița
- Localitate
- Sat Gemenea Brătulești, Comuna Voinești, Dâmbovița
- Cod poștal
- 137526
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 06.07.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- SECUIU ANDRADA ELENA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 23 din 49 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1413, județul Dâmbovița, peste 55% dintre firmele clasei. Locul 6.250 din 10.671 în tot județul, și locul 2.531 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 11%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 163.009 lei | 13.307 lei | 2 | 50.924 lei | 85.274 lei | -152.937 lei |
| 2024 | 183.711 lei | 1.771 lei | 2 | 34.352 lei | 82.009 lei | -166.244 lei |
| 2023 | 219.265 lei | 59.791 lei | 2 | 100.406 lei | 149.834 lei | -168.015 lei |
| 2022 | 219.418 lei | -5.709 lei | 2 | 103.619 lei | 212.838 lei | -227.806 lei |
| 2021 | 142.051 lei | -11.174 lei | 3 | 126.072 lei | 229.583 lei | -222.098 lei |
| 2020 | 118.938 lei | -58.961 lei | 6 | 102.603 lei | 194.940 lei | -210.924 lei |
| 2019 | 124.063 lei | -82.293 lei | 7 | 115.769 lei | 134.943 lei | -151.963 lei |
| 2018 | 50.046 lei | -67.919 lei | 6 | 129.827 lei | 43.004 lei | -69.670 lei |
| 2017 | — | -1.951 lei | — | 240 lei | 1.991 lei | -1.751 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 163.009 lei
- Venituri totale
- 163.012 lei
- Cheltuieli totale
- 148.074 lei
- Profit brut
- 14.938 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.307 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.889 lei
- Active circulante
- 45.035 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 23.161 lei
- Casa și conturi la bănci
- 21.874 lei
- Datorii
- 85.274 lei
- Capitaluri
- -152.937 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 183.711 lei
- Venituri totale
- 183.941 lei
- Cheltuieli totale
- 180.330 lei
- Profit brut
- 3.611 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.771 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 17.916 lei
- Active circulante
- 16.436 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 29.736 lei
- Casa și conturi la bănci
- -13.300 lei
- Datorii
- 82.009 lei
- Capitaluri
- -166.244 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 219.265 lei
- Venituri totale
- 219.265 lei
- Cheltuieli totale
- 157.281 lei
- Profit brut
- 61.984 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 59.791 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 29.943 lei
- Active circulante
- 70.463 lei
- Stocuri
- 34.851 lei
- Creanțe
- 29.736 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.876 lei
- Datorii
- 149.834 lei
- Capitaluri
- -168.015 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) (CAEN Rev.2)
- 1412 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN Rev.2)
- 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN Rev.2)
- 1414 · Fabricarea de articole de lenjerie de corp (CAEN Rev.2)
- 1419 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 9529 · Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înmatriculare la registrul comerțului