ACW BUILD CONSULTING S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Corabia, Oraș Corabia, înmatriculată la 8 octombrie 2002.
Identitate
- Denumire legală
- ACW BUILD CONSULTING S.R.L.
- CUI
- 14930640
- Nr. înmatriculare
- J2002000366283
- EUID
- ROONRC.J2002000366283
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 8 octombrie 2002
Sediu social
- Adresă
- CELEIULUI, nr. 4A, Loc. Corabia, Oraș Corabia, Olt
- Localitate
- Loc. Corabia, Oraș Corabia, Olt
- Cod poștal
- 235300
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 10 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 08.10.2002
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BARBU RALUCA CERASELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 126 din 140 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7112, județul Olt, peste 11% dintre firmele clasei. Locul 7.067 din 8.210 în tot județul, și locul 5.932 după numărul de salariați.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22.500 lei | 13.138 lei | 0 | 90.618 lei | 360.313 lei | -269.695 lei |
| 2024 | 0 lei | -28.006 lei | 0 | 71.971 lei | 354.804 lei | -282.833 lei |
| 2023 | 0 lei | -23.483 lei | 0 | 97.000 lei | 351.827 lei | -254.827 lei |
| 2022 | 150.211 lei | -24.022 lei | 0 | 109.931 lei | 341.274 lei | -231.343 lei |
| 2021 | 272.000 lei | 52.153 lei | 6 | 150.736 lei | 358.058 lei | -207.322 lei |
| 2020 | 336.964 lei | -295.177 lei | 19 | 198.902 lei | 458.377 lei | -259.475 lei |
| 2019 | 323.223 lei | -205.634 lei | 16 | 275.120 lei | 239.419 lei | 35.701 lei |
| 2018 | 175.583 lei | 70.658 lei | 1 | 272.086 lei | 30.750 lei | 241.336 lei |
| 2017 | 187.137 lei | 105.832 lei | 1 | 232.993 lei | 51.316 lei | 181.677 lei |
| 2016 | 128.506 lei | 59.823 lei | 1 | 182.792 lei | 76.946 lei | 105.846 lei |
| 2015 | 82.967 lei | -20.208 lei | 1 | 84.599 lei | 38.577 lei | 46.022 lei |
| 2014 | 74.481 lei | 20.729 lei | 0 | 115.349 lei | 49.119 lei | 66.230 lei |
| 2013 | 86.700 lei | 48.942 lei | 0 | 65.078 lei | 19.577 lei | 45.501 lei |
| 2012 | 0 lei | 0 lei | — | 45 lei | 3.485 lei | -3.440 lei |
| 2011 | 0 lei | -510 lei | — | 45 lei | 3.485 lei | -3.440 lei |
| 2010 | — | -1.659 lei | — | 5 lei | 2.935 lei | -2.930 lei |
| 2009 | — | -1.487 lei | — | 5 lei | 1.276 lei | -1.271 lei |
| 2008 | — | -36 lei | — | 215 lei | 0 lei | 215 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 22.500 lei
- Venituri totale
- 23.652 lei
- Cheltuieli totale
- 8.012 lei
- Profit brut
- 15.640 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.138 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 57.334 lei
- Active circulante
- 33.284 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 14.520 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.764 lei
- Datorii
- 360.313 lei
- Capitaluri
- -269.695 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 28.006 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 28.006 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 28.006 lei
- Active imobilizate
- 62.710 lei
- Active circulante
- 9.261 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 5.811 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.450 lei
- Datorii
- 354.804 lei
- Capitaluri
- -282.833 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 23.483 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 23.483 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 23.483 lei
- Active imobilizate
- 80.162 lei
- Active circulante
- 16.838 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 5.968 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.870 lei
- Datorii
- 351.827 lei
- Capitaluri
- -254.827 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 150.211 lei
- Venituri totale
- 150.213 lei
- Cheltuieli totale
- 169.729 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 19.516 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 24.022 lei
- Active imobilizate
- 101.639 lei
- Active circulante
- 8.292 lei
- Stocuri
- 612 lei
- Creanțe
- 5.885 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.795 lei
- Datorii
- 341.274 lei
- Capitaluri
- -231.343 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 272.000 lei
- Venituri totale
- 272.011 lei
- Cheltuieli totale
- 216.538 lei
- Profit brut
- 55.473 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 52.153 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 124.197 lei
- Active circulante
- 26.539 lei
- Stocuri
- 552 lei
- Creanțe
- 25.749 lei
- Casa și conturi la bănci
- 238 lei
- Datorii
- 358.058 lei
- Capitaluri
- -207.322 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 336.964 lei
- Venituri totale
- 392.110 lei
- Cheltuieli totale
- 683.366 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 291.256 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 295.177 lei
- Active imobilizate
- 149.226 lei
- Active circulante
- 49.676 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 524 lei
- Casa și conturi la bănci
- 49.152 lei
- Datorii
- 458.377 lei
- Capitaluri
- -259.475 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 19
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 323.223 lei
- Venituri totale
- 518.052 lei
- Cheltuieli totale
- 718.505 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 200.453 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 205.634 lei
- Active imobilizate
- 177.231 lei
- Active circulante
- 97.889 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 79.181 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.708 lei
- Datorii
- 239.419 lei
- Capitaluri
- 35.701 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 16
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 175.583 lei
- Venituri totale
- 175.585 lei
- Cheltuieli totale
- 103.171 lei
- Profit brut
- 72.414 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 70.658 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 111.657 lei
- Active circulante
- 160.429 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 74.994 lei
- Casa și conturi la bănci
- 85.435 lei
- Datorii
- 30.750 lei
- Capitaluri
- 241.336 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 187.137 lei
- Venituri totale
- 197.514 lei
- Cheltuieli totale
- 71.488 lei
- Profit brut
- 126.026 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 105.832 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 120.278 lei
- Active circulante
- 112.715 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 82.181 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.534 lei
- Datorii
- 51.316 lei
- Capitaluri
- 181.677 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 128.506 lei
- Venituri totale
- 128.595 lei
- Cheltuieli totale
- 60.685 lei
- Profit brut
- 67.910 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 59.823 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 113.110 lei
- Active circulante
- 69.682 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 29.371 lei
- Casa și conturi la bănci
- 40.311 lei
- Datorii
- 76.946 lei
- Capitaluri
- 105.846 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 82.967 lei
- Venituri totale
- 83.281 lei
- Cheltuieli totale
- 103.489 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 20.208 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 20.208 lei
- Active imobilizate
- 58.229 lei
- Active circulante
- 26.370 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 6.280 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20.090 lei
- Datorii
- 38.577 lei
- Capitaluri
- 46.022 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 74.481 lei
- Venituri totale
- 74.499 lei
- Cheltuieli totale
- 49.822 lei
- Profit brut
- 24.677 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 20.729 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 60.938 lei
- Active circulante
- 54.411 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 15.329 lei
- Casa și conturi la bănci
- 39.082 lei
- Datorii
- 49.119 lei
- Capitaluri
- 66.230 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 86.700 lei
- Venituri totale
- 86.716 lei
- Cheltuieli totale
- 28.452 lei
- Profit brut
- 58.264 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 48.942 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 63.646 lei
- Active circulante
- 1.432 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 1.101 lei
- Casa și conturi la bănci
- 331 lei
- Datorii
- 19.577 lei
- Capitaluri
- 45.501 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 45 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 45 lei
- Datorii
- 3.485 lei
- Capitaluri
- -3.440 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 510 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 510 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 510 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 45 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 45 lei
- Datorii
- 3.485 lei
- Capitaluri
- -3.440 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- 9 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 9 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 1.659 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 5 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 5 lei
- Datorii
- 2.935 lei
- Capitaluri
- -2.930 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- 20 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 20 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 1.487 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 5 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 5 lei
- Datorii
- 1.276 lei
- Capitaluri
- -1.271 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- 36 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 36 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 36 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 215 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 33 lei
- Casa și conturi la bănci
- 182 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 215 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 7 cumpărături directe, de la 5 autorități contractante (2022–2026) · valoare însumată de cel mult 376 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Comuna Islaz (Primaria Comunei Islaz)o atribuire · cel mult 150 mii lei
- COMUNA RUSANESTI2 atribuiri · cel mult 108 mii lei
- Comuna Uda Clocociov (Primaria Uda Clocociov)o atribuire · cel mult 65 mii lei
- Primaria Gura Padiniio atribuire · cel mult 42 mii lei
- COMUNA VADASTRITA2 atribuiri · cel mult 11 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii de supraveghere a santierului
65.000 lei · Comuna Uda Clocociov (Primaria Uda Clocociov) · CPV 71520000-9 Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de supraveghere a santierului
98.000 lei · COMUNA RUSANESTI · CPV 71520000-9 Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
Servicii de supraveghere a santierului
10.000 lei · COMUNA RUSANESTI · CPV 71520000-9 Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
Dirigentie de santier,, CENTRU DE ZI PENTRU PERSOANE CU DIZABILITATI IN COMUNA GURA PADINII, JUDETUL
42.000 lei · Primaria Gura Padinii · CPV 71521000-6 Servicii de supraveghere a santierului (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
SERVICII DIRIGENTIE SANTIER REABILITARE MODERATA A CLADIRILOR PUBLICE SCOALA CORP C2
5.500 lei · COMUNA VADASTRITA · CPV 71521000-6 Servicii de supraveghere a santierului (Rev.2) · fonduri europene
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 20 iulie 2022 și 16 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 0811 · Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei (CAEN Rev.3)
- 0812 · Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.3)
- 4212 · Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. (CAEN Rev.3)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.3)
- 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.3)
- 4222 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.3)
- 9130 · Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
Înregistrări mai vechi (6)
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2002
- Înmatriculare la registrul comerțului