Sari la conținut
Marți, 1 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ACHIZIȚII IONIS S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, înmatriculată la 1 februarie 2018.

Identitate

Denumire legală
ACHIZIȚII IONIS S.R.L.
CUI
38786780
Nr. înmatriculare
J2018000082511
EUID
ROONRC.J2018000082511
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
1 februarie 2018

Sediu social

Adresă
20, Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călărași
Localitate
Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călărași
Cod poștal
917047

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 dec)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 01.02.2018
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • BUCȘEA ION — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
2,1 mil. lei02018: 791 mii lei2019: 2,0 mil. lei2020: 1,1 mil. lei2021: 815 mii lei2022: 880 mii lei2023: 662 mii lei2024: 2,1 mil. lei2025: 1,7 mil. lei20182019202020212022202320242025
Rezultat net
847 mii lei0-89 mii lei2018: 483 mii lei2019: 847 mii lei2020: 655 mii lei2021: 4 mii lei2022: 173 mii lei2023: -89 mii lei2024: 650 mii lei2025: 418 mii lei20182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 35 din 237 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Călărași, peste 86% dintre firmele clasei. Locul 815 din 5.444 în tot județul, și locul 388 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 17%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20251.705.279 lei418.377 lei91.236.497 lei817.920 lei418.577 lei
20242.064.597 lei650.105 lei61.289.898 lei537.825 lei752.073 lei
2023662.450 lei-88.801 lei2896.582 lei794.614 lei101.968 lei
2022880.301 lei173.426 lei61.015.891 lei825.122 lei190.769 lei
2021815.074 lei3.999 lei10975.045 lei560.737 lei414.308 lei
20201.108.506 lei654.618 lei72.441.045 lei455.783 lei1.985.262 lei
20191.958.434 lei847.393 lei61.501.785 lei171.141 lei1.330.644 lei
2018791.131 lei483.051 lei2612.685 lei129.434 lei483.251 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.705.279 lei
Venituri totale
1.817.180 lei
Cheltuieli totale
1.305.135 lei
Profit brut
512.045 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
418.377 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
972.517 lei
Active circulante
263.980 lei
Stocuri
Creanțe
204.522 lei
Casa și conturi la bănci
59.458 lei
Datorii
817.920 lei
Capitaluri
418.577 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
9

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.064.597 lei
Venituri totale
2.205.554 lei
Cheltuieli totale
1.490.581 lei
Profit brut
714.973 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
650.105 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
633.907 lei
Active circulante
655.991 lei
Stocuri
3.356 lei
Creanțe
360.522 lei
Casa și conturi la bănci
292.113 lei
Datorii
537.825 lei
Capitaluri
752.073 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
662.450 lei
Venituri totale
789.156 lei
Cheltuieli totale
871.009 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
81.853 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
88.801 lei
Active imobilizate
386.061 lei
Active circulante
510.521 lei
Stocuri
903 lei
Creanțe
451.522 lei
Casa și conturi la bănci
58.096 lei
Datorii
794.614 lei
Capitaluri
101.968 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
880.301 lei
Venituri totale
916.801 lei
Cheltuieli totale
734.387 lei
Profit brut
182.414 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
173.426 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
462.654 lei
Active circulante
553.237 lei
Stocuri
151.183 lei
Creanțe
327.951 lei
Casa și conturi la bănci
74.103 lei
Datorii
825.122 lei
Capitaluri
190.769 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
815.074 lei
Venituri totale
926.853 lei
Cheltuieli totale
913.859 lei
Profit brut
12.994 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
3.999 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
622.934 lei
Active circulante
352.111 lei
Stocuri
148.161 lei
Creanțe
78.900 lei
Casa și conturi la bănci
125.050 lei
Datorii
560.737 lei
Capitaluri
414.308 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
10

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.108.506 lei
Venituri totale
1.142.567 lei
Cheltuieli totale
476.869 lei
Profit brut
665.698 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
654.618 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
576.178 lei
Active circulante
1.864.867 lei
Stocuri
4.202 lei
Creanțe
1.602.748 lei
Casa și conturi la bănci
257.917 lei
Datorii
455.783 lei
Capitaluri
1.985.262 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
7

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.958.434 lei
Venituri totale
1.964.210 lei
Cheltuieli totale
1.097.174 lei
Profit brut
867.036 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
847.393 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
243.839 lei
Active circulante
1.257.946 lei
Stocuri
903 lei
Creanțe
1.090.582 lei
Casa și conturi la bănci
166.461 lei
Datorii
171.141 lei
Capitaluri
1.330.644 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
791.131 lei
Venituri totale
791.133 lei
Cheltuieli totale
300.170 lei
Profit brut
490.963 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
483.051 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
29.850 lei
Active circulante
582.835 lei
Stocuri
336 lei
Creanțe
364.067 lei
Casa și conturi la bănci
218.432 lei
Datorii
129.434 lei
Capitaluri
483.251 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

Contracte publice

  • 4 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante · valoare însumată de cel mult 108 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 4 atribuiri

  1. T4 2019Cumpărare directă nr. DA24658457

    servicii de deszapezire

    40 lei · Comuna Tamadau Mare · CPV 90620000-9 · Cumparare directa

  2. T2 2019Cumpărare directă nr. DA22782749

    Gard din panouri de plasa sudata bordurata, cu stalpi metalici

    40.429,20 lei · COMUNA GALBINASI (PRIMARIA) · CPV 45342000-6 · Cumparare directa

  3. T1 2019Cumpărare directă nr. DA22488778

    strangere, incarcare, transport si imprastiere a gunoiului de grajd si a mat. rezultate din demolari

    25.211,70 lei · COMUNA GALBINASI (PRIMARIA) · CPV 45111214-1 · Cumparare directa

  4. T1 2019Cumpărare directă nr. DA22650931

    strangere, incarcare, transport si imprastiere a gunoiului de grajd si a mat. rezultate din demolari

    42.006,42 lei · COMUNA GALBINASI (PRIMARIA) · CPV 45111214-1 · Cumparare directa

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului