ABIES VIVA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Vatra Dornei, înmatriculată la 18 iunie 2012.
Identitate
- Denumire legală
- ABIES VIVA S.R.L.
- CUI
- 30329618
- Nr. înmatriculare
- J33/470/2012
- EUID
- ROONRC.J33/470/2012
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 18 iunie 2012
Sediu social
- Adresă
- PODU VERDE, nr. 40 A, Municipiul Vatra Dornei, Suceava
- Localitate
- Municipiul Vatra Dornei, Suceava
- Cod poștal
- 725700
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 11 iul)
- Inactiv fiscal
- da (din 19 aug)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 18.06.2012
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- USATIUC DAN-FLORIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Suceava; ultimul an depus este 2018.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 226.985 lei | 13.517 lei | — | 1.555.676 lei | 779.483 lei | 677.802 lei |
| 2017 | 686.795 lei | 28.573 lei | — | 1.592.907 lei | 830.231 lei | 664.285 lei |
| 2016 | 884.904 lei | 110.885 lei | 5 | 1.839.451 lei | 1.105.376 lei | 635.712 lei |
| 2015 | 964.758 lei | 65.105 lei | 0 | 1.564.739 lei | 1.029.056 lei | 524.826 lei |
| 2014 | 1.578.929 lei | 424.157 lei | 5 | 1.631.641 lei | 1.088.157 lei | 459.722 lei |
| 2013 | 1.328.106 lei | 32.099 lei | 2 | 836.648 lei | 801.084 lei | 35.564 lei |
| 2012 | 72.265 lei | 3.265 lei | 2 | 70.558 lei | 67.093 lei | 3.465 lei |
Toți indicatorii
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 226.985 lei
- Venituri totale
- 217.099 lei
- Cheltuieli totale
- 200.664 lei
- Profit brut
- 16.435 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.517 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 133.337 lei
- Active circulante
- 1.422.339 lei
- Stocuri
- 553.927 lei
- Creanțe
- 446.945 lei
- Casa și conturi la bănci
- 421.467 lei
- Datorii
- 779.483 lei
- Capitaluri
- 677.802 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 686.795 lei
- Venituri totale
- 687.282 lei
- Cheltuieli totale
- 651.841 lei
- Profit brut
- 35.441 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.573 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 162.020 lei
- Active circulante
- 1.430.887 lei
- Stocuri
- 549.348 lei
- Creanțe
- 446.861 lei
- Casa și conturi la bănci
- 434.678 lei
- Datorii
- 830.231 lei
- Capitaluri
- 664.285 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 884.904 lei
- Venituri totale
- 916.731 lei
- Cheltuieli totale
- 805.846 lei
- Profit brut
- 110.885 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 110.885 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 184.697 lei
- Active circulante
- 1.654.754 lei
- Stocuri
- 574.676 lei
- Creanțe
- 754.152 lei
- Casa și conturi la bănci
- 325.926 lei
- Datorii
- 1.105.376 lei
- Capitaluri
- 635.712 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 964.758 lei
- Venituri totale
- 973.334 lei
- Cheltuieli totale
- 899.529 lei
- Profit brut
- 73.805 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 65.105 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 301.794 lei
- Active circulante
- 1.262.945 lei
- Stocuri
- 704.384 lei
- Creanțe
- 280.178 lei
- Casa și conturi la bănci
- 278.383 lei
- Datorii
- 1.029.056 lei
- Capitaluri
- 524.826 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.578.929 lei
- Venituri totale
- 1.608.641 lei
- Cheltuieli totale
- 1.150.221 lei
- Profit brut
- 458.420 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 424.157 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 293.155 lei
- Active circulante
- 1.338.486 lei
- Stocuri
- 888.420 lei
- Creanțe
- 235.674 lei
- Casa și conturi la bănci
- 214.392 lei
- Datorii
- 1.088.157 lei
- Capitaluri
- 459.722 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.328.106 lei
- Venituri totale
- 1.308.280 lei
- Cheltuieli totale
- 1.271.967 lei
- Profit brut
- 36.313 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.099 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 283.723 lei
- Active circulante
- 552.925 lei
- Stocuri
- 505.639 lei
- Creanțe
- 30.648 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.638 lei
- Datorii
- 801.084 lei
- Capitaluri
- 35.564 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 72.265 lei
- Venituri totale
- 73.700 lei
- Cheltuieli totale
- 69.813 lei
- Profit brut
- 3.887 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.265 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 22.374 lei
- Active circulante
- 48.184 lei
- Stocuri
- 14.022 lei
- Creanțe
- 33.145 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.017 lei
- Datorii
- 67.093 lei
- Capitaluri
- 3.465 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Activități autorizate (CAEN)
- 0220 · Exploatarea forestieră (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2020
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2019
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului